Czy firmy pozabankowe wymagają zaświadczeń?

Tu znajdziesz kredyt na oświadczenie
>

Czy firmy pozabankowe wymagają zaświadczeń?

Postautor: malamegi » 16 wrz 2012, 14:20

Jak reklamowane są pożyczki pozabankowe? Pozabankowe instytucje finansowe udzielane przez siebie pożyczki reklamują między innymi jako pożyczki bez BIK, pożyczki dla zadłużonych, pożyczki na dowód itp. Nie wszyscy wiedzą, co dokładnie kryje się za tymi określeniami. Zacząć należy od sformułowania pożyczka bez BIK. Generalnie rzecz biorąc, wszystkie pożyczki pozabankowe są pożyczkami bez BIK – firmy nie sprawdzają bowiem swych potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Dla kogoś, kto ubiega się o pożyczkę pozabankową nie ma zatem żadnego znaczenia to jakiego rodzaju dane są na jego temat zgromadzone w powyższej bazie.

Nawet, jeśli ktoś ma negatywną historię w BIK, nie jest to przeszkodą do otrzymania opisywanej tu pożyczki. Wspominane firmy stosują uproszczone formalności – nie wymagają zaświadczeń, które w bankach są niezbędne. Bardzo często pożyczkę można dostać na podstawie okazania dowodu osobistego – tyczy się to tak zwanych chwilówek przyznawanych na krótki czas i na niezbyt wysokie kwoty.

Ponadto trzeba też koniecznie pamiętać o tym, że firmy pożyczkowe swoje usługi adresują do innych klientów niż banki. Stąd też właśnie w ich ofercie znajdują się pakiety gotówkowe przeznaczone dla osób w bardzo trudnej sytuacji materialnej z powodu dużego zadłużenia. Wszystko to, o czym była mowa powyżej to najbardziej charakterystyczne cechy pożyczek pozabankowych wyróżniające je na tle innych produktów finansowych dostępnych na rynku. Z tych też względów dostęp do nich nie jest ograniczony jak do kredytów w bankach.
malamegi
 
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:40

Re: Czy firmy pozabankowe wymagają zaświadczeń?

Postautor: gosiek27 » 18 wrz 2012, 20:16

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, w której parabank wymagałby od klientów przedstawienia zaświadczeń o zarobkach. Z założenia firmy pożyczkowe stosują bardzo uproszczone procedury przyznawania kredytów. Jedyne o co mogą poprosić to samo oświadczenie o zarobkach. Warto wiedzieć, że jeśli skłamiemy w oświadczeniu to zostanie wobec nas wszczęte postępowanie sądownicze.
gosiek27
 
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 06:56

Re: Czy firmy pozabankowe wymagają zaświadczeń?

Postautor: mobilny » 08 paź 2014, 17:22

niektóre chwilówki wymagają, natomiast jeśli szukasz bez takiego wymogu to mogę Ci polecić stronę z której sam korzystam a mianowicie kasa-na-komornika, jest małe oprocentowanie i minimum formalności.
mobilny
 
Posty: 18
Rejestracja: 04 wrz 2014, 11:41

Re: Czy firmy pozabankowe wymagają zaświadczeń?

Postautor: kasjan934 » 30 sty 2015, 13:44

większość nie wymaga żadnych zaświadczeń, aczkolwiek co raz więcej parabanków sprawdza jednak BIG, niby reklamują się ze nie ale znam przypadek z rodziny, gdzie próba zaciągnięcia 3-4-5 pożyczki w innym parabanku skończyła się odmowa i uzasadnieniem ze firma ma podejrzenia ze danej osobie nie uda się spłacić zaciągniętej pożyczki
kasjan934
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2015, 17:13


Wróć do Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron