Formularz Wonga z pożyczki internetowej

Opinie o kredytach bez bik i pożyczkach pozabankowych
>

Formularz Wonga z pożyczki internetowej

Postautor: Adamek » 13 lis 2016, 12:41

Ostatnio bardzo popularne stały się pożyczki internetowe oferowane za darmo na krótki okres. Wonga to chyba największy tego typu serwis oferujący pożyczki online. Ostatnio się pokusiłem, bo oferują za 10 zł pożyczkę do 60 dni. Spłaca się tyle ile się pożycza + 10 zł opłat, oprocentowanie wynosi 0. Może i tak jest rzeczywiście, ale Wonga ma specyficznie skonstruowaną stronę. Jest tam też dostępna pożyczka ratalna, na 2 miesiące i jak miałem trochę problem z ustawieniem suwaków tak żeby to była  pożyczka za 10 zł. Musiałem wpisać ręcznie, bo formularz mnie przełączał na ratalną. Po rejestracji znowu mi się zmieniło na ratalną z normalnymi opłatami, musiałem ponownie wyedytować. Jakbym nie zauważył to bym wziął normalnie oprocentowaną pożyczkę zamiast tej na 10 zł. Nie tylko ja to zauważyłem, bo potem przeczytałem też w recenzjach i opiniach o Wonga też wiele osób pisze, że trzeba cały czas zwracać uwagę na to jaką pożyczkę się bierze. Niby nikt tego jakoś szczególnie nie krytykuje, ale dla mnie to jest celowy zabieg zmylający.
Adamek

Re: Formularz Wonga z pożyczki internetowej

Postautor: Marius » 15 lis 2016, 19:36

Ja tam nie przepadam za takimi firmami. Jak już korzystam czasem, bardzo rzadko to tylko z tych darmowych. Co do Wonga to mi akurat odmówili pożyczki, chociaż nie miałem żadnego zadłużenia. Za to w Vivusie dostałem bez problemu, a kwota to było aż 200 zł, więc nie wiem czemu mi Wonga odmówiła, bo raczej nie istnieję w żadnych spisach typu KRD.
Marius

Postautor: Erulem » 16 lis 2016, 15:40

też miałem problemy z suwakami z wongą, w takiej sytuacji można spróbować w innym miejscu. Ja wziąłem w kasomatpozyczkowy.pl
Erulem

Postautor: Barry » 17 lis 2016, 11:01

No ten suwak jest dosyć niewygodny i poza tym po rejestracji też trzeba patrzeć jaką pożyczką jest na finał wybrana, czy na pewno ta za 10 zł. Przed zatwierdzeniem na koniec trzeba sprawdzić i można to jeszcze zmienić tam. O ile dobrze pamiętam to trzeba było rozwinąć ten rodzaj pożyczki gdzieś pod koniec i można sprawdzić jaką się bierze i ewentualnie zmienić.
Tu jest opisany proces składania wniosku o pożyczki w Wonga http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/wonga-pozyczki-opinie-internetowe.html
Są też opinie o Wonga w komentarzach.
Barry

Postautor: Adamek » 17 lis 2016, 11:07

Na moje oko specjalnie to jest tak zrobione, żebyś wziął zamiast pożyczki za 10 zł tą ratalną, która jest normalnie płatna. Napisałem do nich maila nawet w tej sprawie, ale nikt mi nie odpisał oczywiście. Przy wyborze okresów poniżej 60 dni nie ma tego problemy, ale z reguły wydaje mi się, że każdy asekuracyjnie bierze najdłuższy okres skoro to i tak kosztuje 10 zł. Najlepiej ustawić 59 dni.
Adamek

Postautor: Giepman » 17 lis 2016, 11:09

A tak ogólnie jaką macie opinie o tej firmie. Wiem, że to firma pożyczkowa, ale no też na tym rynku są lepsze i gorsze. Warto wybrać Wonga, czy może lepiej z czegoś innego skorzystać. Konkurencja jest duża, ale takich mało znanych firm to się boję, bo to nie wiadomo co to jest. Wonga przynajmniej jest znana.
Giepman

Postautor: Adamek » 17 lis 2016, 11:11

Ta pierwsza za 10 zł to jest bardzo fajna oferta. No w konkurencji jest też nie najgorzej tylko zwykle okres krótszy, bo najczęściej pierwszą darmową pożyczkę masz na 30 dni, a nie na 60 dni. Przy czym Wonga mogłaby moim zdanie parę rzeczy poprawić. Chociażby ten suwak i wyraźnie oddzielić pożyczkę za 10 zł od pożyczki ratalnej. Bo dla mnie to jest kręcenie trochę i celowa manipulacja.
Adamek

Postautor: Barry » 17 lis 2016, 11:31

Adamek pisze:
> zł. Najlepiej ustawić 59 dni.

Mylisz się, wejdź sobie na stronę Wonga i zobacz. To zmiana kwoty przełącza na ratalną. Jak zwiększysz powyżej 1500 zł, czyli kwoty dostępnej dla promocyjnej pożyczki za 10 zł to przełącza na ratalną. Suwakiem łatwo przejechać dalej. Można wpisać ręcznie obok, ale jak się wpisze 1500 zł to już chyba zmienia więc lepiej wpisać 1400 np. Poza tym w przypadku pierwszej pożyczki lepiej wziąć mniejszą kwotę, wtedy będzie większe prawdopodobieństwo, że wniosek zostanie zaakceptowany.

Nie wiem czy to celowo, wydaje mi się, że trochę spiskową teorię kreujesz, ale na pewno jest to uciążliwe i mogliby to po prostu rozdzielić na dwa suwaki albo przełącznik tak jak jest w niektórych firmach, które dla nowych klientów też oferują pożyczki ratalne.
Barry

Postautor: Adamek » 17 lis 2016, 11:56

Nie mam teorii spiskowych żadnych, ale samo się nasuwa. Pożyczka za 10 zł spełnia rolę wabika marketingowego. Wonga na niej nie zarabia, nie licząc tego 10 zł. To z ich perspektywy lepiej jak taki klient weźmie ratalną od razu, bo z normalnymi opłatami i odsetkami większa kasa, dłuższy okres, większe zyski. Tylko chyba nie wzięli pod uwagę, że klient może wziąć przez pomyłkę nie taką pożyczkę jaką chciał, a wtedy może odstąpić od umowy i też na pewno się wkurzy przy okazji i zniechęci do Wongi.
Adamek

Postautor: Barry » 17 lis 2016, 12:01

Wydaje mi się, że raczej chcieli pokazać klientom, że mogą od razu wziąć większą pożyczkę spłacaną w ratach. To co mówisz to fakt, że ze strony Wongi lepiej jak klient skorzysta z tej ratalnej, ale nie wydaje mi się żeby chcieli celowo wprowadzać klienta w błąd, bo to by wywołało odwrotny efekt. Właśnie po to mają pożyczkę za 10 zł w promocji żeby przyciągać klientów, którzy potem chętnie skorzystają z kolejnej. Także to by było nielogiczne. Aczolwiek nie wiem do końca, ale wydaje mi się, że po prostu nie pomyśleli o tym, że może ktoś się pomylić. Ale to od razu widać na suwaku i w symulacji, że to inna pożyczka.
Barry

Następna

Wróć do Opinie o firmach pożyczkowych