Co zrobić gdy bank odmówił kredytu

Jak sobie radzić z długami
>

Co zrobić gdy bank odmówił kredytu

Postautor: malamegi » 17 wrz 2012, 08:08

Pożyczka pozabankowa – powszechnie dostępna opcja. Co można jeszcze zrobić gdy wszystkie banki odmówiły i nie dały nam kredytu?
Od czasu do czasu życiowa sytuacja zmusza nas do pożyczenia pieniędzy. Nikt tego nie lubi robić, ale niekiedy innego wyjścia po prostu nie ma. Nie zawsze stać nas na to, by stosowny wniosek złożyć z banku. Wiele osób nie spełnia wymogów bankowych w zakresie zdolności kredytowej. W dzisiejszych czasach prawdziwą sztuką jest posiadanie wysokiej zdolności kredytowej – nie wszystkim się to udaje. Gdyby nie było kłopotów ze zmianą pracy na lepiej płatną, mnóstwo ludzi nie zwlekałoby z porzuceniem aktualnej posady. Niestety, nie jest to takie proste.

W sytuacji, gdy kredyt nie jest dostępną opcją nierzadko jedynym rozwiązaniem jakie pozostaje jest pożyczka pozabankowa. Jej otrzymanie nie jest kłopotliwą sprawą z uwagi na to, że firmy pożyczkowe nie mają wobec potencjalnych klientów wysokich wymagań. Słyną również z tego, że stosują uproszczone procedury, które przyśpieszają rozpatrywanie wniosków oraz wypłatę środków. Ponadto wspomniane firmy nie weryfikują wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej, co mocno wpływa na popularność świadczonych przez nie usług.

Chcąc z nich skorzystać, nie trzeba się obawiać tego, że na przeszkodzie staną niezbyt dobre noty w BIK. Dla wielu osób jest to argument nie do podważenia, gdyż właśnie z uwagi na złą ocenę w BIK nie mogą one otrzymać kredytu. Cel na jaki klient przeznaczy środki pozyskane w ramach pożyczki pozabankowej jest jego indywidualną sprawą. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe stosują bardzo szeroką gamę zabezpieczeń spłaty zobowiązania.
malamegi

Re: Co zrobić gdy bank odmówił kredytu

Postautor: mikrus » 18 wrz 2012, 20:06

Wyjścia są dwa. Po pierwsze bank, który odmówił nam pomocy nie jest zapewne jedynym bankiem w okolicy. Niestety trzeba się przejść po wszystkich oddziałach bankowych, bo być może w innym banku będą łagodniejsze procedury. W ostateczności pozostaje nam popularny ostatnio sektor shadow banking czyli instytucje pozabankowe, które z chęcią przyjmą takich „odrzuconych” klientów.
mikrus

Postautor: krojony88 » 12 paź 2013, 10:52

Skoro bank na odmówił, to znaczy że jest duże ryzyko, że nie uda nam się go spłacić. To ważna informacja dla nas. Gdy ją zignorujemy i weźmiemy kredyt gdzie indziej, możemy wpaść w spiralę kredytowo-długową.
krojony88

Postautor: kasjan934 » 30 sty 2015, 13:42

jak bank nie chce pożyczyć Ci kasy to znaczy ze jest źle i masz coś w BIK lub BIG. Postaraj się spłacić zaległości, a tym samym wyczyścisz sobie historię kredytową
kasjan934

Postautor: elaEm » 15 cze 2015, 13:10

Przy wyciąganiu się z kredytu bardzo pomogła mi sprzedaż nie potrzebnych sprzętów elektronicznych. Sprzedając stary komputer i telefony uzyskałam kwotę na spłate komornika. W Warszawie najkorzystniejsza cenę dostałam w Lombardzie na Złotej , gdzie wcześniej zadzwoniłam uzyskując wstępną wycenę moich zbędnych sprzętów. Oczywiście wcześniej porównywałam oferty z innymi lombardami, ale najlepsza ofertę dostałam właśnie na http://www.lombardnazlotej.pl/. Uważam, że było to dużo lepsze rozwiązanie niż branie kolejnej chwilówki.
elaEm

Postautor: kasior76 » 08 sty 2016, 13:30

Też jestem za ew zastawem, pożyczką od rodziny. ale teraz te firmy lichwiarskie maja pozyczke na poczatek bez oplat - takie pijarowe
zabiegi. No i muj stary powiedzial ze mchniemy na szybko jedna. mOneyman maja na pierwsza tysiaka bez oplat ale na konto, bo
stary trzasna opcje z listonoszem a wtedy dobie doliczaja jakies tam oplaty. Inna opcja jest tez zlomowisko, ale tutaj trzeba sie nachodzic
tak czy siak najlepiej wychodzi od rodziny zaciagnac troche kasy
kasior76

Postautor: OlgaB » 21 sty 2016, 14:30

Przejść się po innych bankach, pożyczyć prywatnie albo skorzystać z chwilówek, tylko rozsądnie. Ja szybko zdobyłam pieniadze dzięki ale wzięłam tylko tyle by móc spłacić by nie wpaść w spiralę długow. No i rzeczywiście warto korzystać z ofert pierwszych pozyczek za darmo.
OlgaB

Postautor: OlgaB » 04 lut 2016, 11:09

Jeśli bank odmówi, a pieniądze są nam bardzo potrzebne, to rozwiązaniem są tylko chwilówki. Od dawna w takich sytuacjach korzystam z serwisu https://www.pozyczkomat.pl. Polecam go wszystkim znajomym.
OlgaB

Postautor: LukasOp » 06 wrz 2016, 09:29

Jeżeli chodzi o niedużą kwotę można się wspomóc jakąś chwilówką, sam kiedyś byłem w takiej sytuacji i pomogłem sobie pożyczką z Moneyman, pierwsza jest darmowa więc nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Z czasem można wziąć większą kwotę.
LukasOp

Postautor: Karolina17 » 19 paź 2016, 09:29

Brałam ostatnio taką chwilówkę, ale miałam mały problem z założeniem konta zadzwoniłam na infolinię i zostałam pokierowana.
Karolina17

Następna

Wróć do Porady dla potrzebujących pomocy finansowej