Który Leasing jest najlepszy i najtańszy? Operacyjny??

Jakie instytucje udzielają kredytów bez sprawdzania BIK
>

Który Leasing jest najlepszy i najtańszy? Operacyjny??

Postautor: Rejus » 13 sie 2017, 18:34

Jak forma leasingu jest najkorzystniejsza operacyjny, czy ten drugi finansowy, czy jak on się tam nazywa? Wiem, że przy tym operacyjnym bodajże całą ratę można wrzucać w koszty? Zgadza się?

Druga sprawa czy banki przed udzieleniem leasingu na samochód też sprawdzają BIK?
Rejus

Re: Który Leasing jest najlepszy i najtańszy? Operacyjny??

Postautor: Adamek » 13 sie 2017, 18:41

To zależy. Przede wszystkim od tego jak funkcjonuje firma. Operacyjny to te, który możesz wrzucić całości czynszu leasingowego w koszty.

Wszystko zależy do tego, czy firma ma dochody ile ma kosztów, jaką nadwyżkę przychodów nad kosztami itp.

Leasing działa na innych prawach niż kredyt, możliwe, że nie sprawdzają BIKu ale tego nie wiem na pewno.
Adamek

Postautor: Rejus » 13 sie 2017, 18:50

no raczej wolę móc wrzucić w koszty całą ratę. Bo rozumiem, że czynsz leasingowy to chodzi Ci o ratę?

A w którym banku najlepiej, czy tam firmie leasingowej? Gdzie są najciekawsze oferty? Lepsze są te z banków, te z firm leasingowych, czy od dealerów samochodowych.

Są też chyba te banki samochodowe typu Toyta Bank, Volkswagen Bank itp. Teoretycznie powinny się specjalizować w leasingu, ale to pewnie nie jest regułą.
Rejus

Postautor: Giepman » 13 sie 2017, 18:58

Nie da się tego tak określić jednoznacznie, bo leasing jest bardzo indywidualną kwestią i każda oferta jest wyliczana na podstawie podanych przez klienta danych przez kalkulację według określonych schematów w danym banku.

Weź spróbuj u jakiegoś brokera i do tego na własną rękę zapytaj w kilku bankach, a potem wybierz najlepszą ofertę. Tutaj masz opisane jak wybrać -> Najlepszy Leasing...

Jest tam też recenzja portalu i brokera "WeźLeasing" wybierają oferty z pośród kilku najbardziej znanych firm, ale to nie znaczy, że na własną rękę nie dostaniesz lepszej.
https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html
Ostatnio zmieniony 13 sie 2017, 19:05 przez Giepman, łącznie zmieniany 3 razy
Giepman

Postautor: Adamek » 13 sie 2017, 19:00

Moim zdaniem PKO, WBK, Getin, Idea.

Przy czym to w zasadzie nie są banki, a firmy leasingowe, bo one są jako oddzielne spółki, ale pod markami banków. Przy czym obecnie nie zawsze do nich należą, bo czasem zostają sprzedane. To normalne na rynku bankowym.

Według mnie to te firmy brokerskie to bardziej niż najlepszą ofertę to proponują tą gdzie mają najwyższą prowizję.
Adamek

Postautor: Giepman » 13 sie 2017, 19:02

Adamek pisze:Według mnie to te firmy brokerskie to bardziej niż najlepszą ofertę to proponują tą gdzie mają najwyższą prowizję.

Pewnie tak jest, ale też im zależy na kliencie tak samo jak samym firmą leasingowym, wiec raczej chcą dać jak najatrakcyjniejszą ofertę. Dzisiaj chyba mało kto bierze pierwszą lepszą ofertę jaką się mu podsunie.
Giepman

Postautor: Rejus » 13 sie 2017, 19:08

No dobra mniej więcej wiem gdzie i o co pytać. Zapytam w tych wymienionych i poszukam do tego jakiegoś brokera i potem wybiorę najlepszą. Pewnie mi sami też coś doradzą jaki leasing będzie dla mnie najlepszy.
Rejus

Postautor: Giepman » 13 sie 2017, 19:14

Wybierz sobie dwie najlepsze oferty i potem negocjuj ;). Wyślij tańszą ofertę temu droższemu i niech przygotuje Ci drugą już też tańszą ofertę, a przygotuje bo im zależy na kliencie. Jak mają podkładkę w postaci kontroferty od konkurencji to na tej podstawie Ci obniżą kalkulację, którą przygotowali jako pierwszą.
Giepman

Postautor: Adamek » 13 sie 2017, 19:16

Dużo nie wynegocjuje raczej. Może, ale maks to kilka zł na 1 racie.
Adamek

Postautor: Giepman » 13 sie 2017, 19:20

Nieprawda, jak podeśle ofertę konkurencyjną do to dostanie kontrofertę. Tylko muszą mieć podkładkę do obniżenia raty w postaci innej, konkurencyjnej ofert. Wiadomo, że to nie będzie jakaś duża różnica, ale w skali kilku lat jednak zauważalna.

Rejus jeszcze dokładnie wypytaj o opłaty, poproś żeby Ci przysłali tabelę opłat i prowizji i o ubezpieczenie, bo jak weźmiesz jakieś z innej firmy niż te w pakiecie z leasingiem to też Ci dowalą kilkaset złotych opłaty za własne wybrane ubezpieczenie. Tak jest w każdej firmie chyba.
Giepman

Wróć do Gdzie są prawdziwe kredyty bez bik?