Ile kosztują pożyczki pozabankowe

Pożyczki od instytucji niebankowych.
>

Ile kosztują pożyczki pozabankowe

Postautor: malamegi » 17 wrz 2012, 08:02

Pożyczka pozabankowa i jej koszt - ile rzeczywiście kosztuje?
Wybierając pożyczkę pozabankową, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, ile ona kosztuje. Zależy nam na znalezieniu takiej oferty, której warunki będą odpowiadać nie tylko naszym oczekiwaniom oraz potrzebom, ale również i finansowym możliwościom. Poza tym nikt nie lubi przepłacać. Interesuje nas zatem przede wszystkim oprocentowanie pożyczki pozbankowej, ponieważ jest to najważniejszy czynnik kształtujący jej koszt.

W tym zakresie jest naprawdę spore zróżnicowanie, więc trzeba naprawdę bacznie się przyjrzeć się propozycjom udostępnianym przez poszczególne firmy pożyczkowe. Ale uwaga – o kosztach zobowiązania decyduje nie tylko oprocentowanie. Pozabankowe instytucje finansowe – podobnie jak banki – naliczają także prowizje z tytułu przyznania oraz obsługi pożyczki. Niektóre spośród nich każą sobie płacić za rozpatrzenie wniosku. Nieterminowe płacenie rat jest karane naliczaniem dodatkowych odsetek – koniecznie trzeba się dowiedzieć jakiego rzędu są to opłaty, mogą okazać się bardzo wysokie. Każda w zasadzie firma pożyczkowa umożliwia klientom przedłużenie terminu spłaty, ale to wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów.

I znowu – wysokość tych opłat to indywidualna sprawa firm. Dość często parabanki oferują opcję jaką jest obsługa zobowiązania w domu klienta – najczęściej jednak za wizyty konsultanta trzeba zapłacić. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie opłaty zostały zawarte w umowie. Klient musi mieć świadomość kosztów jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki pozabankowej.
malamegi
 
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:40

Re: Ile kosztują pożyczki pozabankowe

Postautor: gosiek27 » 18 wrz 2012, 20:14

koszty pożyczki pozabankowej

Tak naprawdę nikt z klientów do końca nie wie z jakich elementów składa się całościowy koszt kredytowy w parabanku. Firmy pożyczkowe sprytnie ukrywają niektóre opłaty, tak żeby nie przekroczyć stawki ustalonej przez ustawę antylichwiarską. Tym samym pożyczając w parabanku możemy zostać objęci opłatą za usługę klienta w domu-nawet jeśli sobie tego nie życzymy
gosiek27
 
Posty: 18
Rejestracja: 18 wrz 2012, 06:56

Re: Ile kosztują pożyczki pozabankowe

Postautor: szoll » 12 paź 2013, 10:03

Taki koszt jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku pożyczek w banku. Dlatego tego typu pożyczki to moim zdaniem ostateczność.
szoll
 
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2013, 09:52

Re: Ile kosztują pożyczki pozabankowe

Postautor: Seweryn_W » 03 kwie 2014, 16:17

szoll a co powiesz na darmowe pożyczki, które są oferowane przez pozabankowe firmy? takich ofert jednak w banku nie znajdziemy (chociaż ostatnio ing miał niby taką ofertę ale nie wiem czy "przetrwała") ? trochę jednak się pozmieniało, instytucji pozabankowych ciągle przybywa, konkurencja więc jest spora i dobrze, bo zyskują na tym sami klienci ;)
Seweryn_W
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2014, 16:04
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Firmy oferujące uczciwe pożyczki pozabankowe

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron