Co powinna zawierać umowa pożyczki pozabankowej

Pożyczki od instytucji niebankowych.
>

Co powinna zawierać umowa pożyczki pozabankowej

Postautor: malamegi » 17 wrz 2012, 08:32

Pożyczki pozabankowe – umowy to podstawa
Decydując się na pożyczenie pieniędzy od firmy pożyczkowej (czy też od jakiejkolwiek innej instytucji finansowej), powinniśmy bardzo dużą wagę przywiązywać do zawartych w umowie postanowień, albowiem wyrażenie na nie zgody jest dla nas wiążące. W żadnym wypadku nie powinniśmy podpisywać tego typu dokumentów pod presją – czy to czasu, czy ze strony pracownika firmy pożyczkowej.

Pamiętajmy, że przysługuje nam prawo zabrania do domu umowy wraz z załącznikami – firma pożyczkowa nie może nam tego odmówić, a jeśli robi jakieś problemy, dobrze się zastanówmy czy rzeczywiście chcemy zostać jej klientami. Może ma coś do krycia? Może stosuje politykę ukrytych kosztów i obawia się, że jeśli zaczniemy dokładnie analizować umowę, to znajdziemy wiele „kwiatków” i nie zechcemy czegokolwiek podpisać? Trudno sobie to w ogóle wyobrazić, ale mnóstwo osób zaciągających pożyczki pozabankowe w ogóle nie czyta umów lub robi to bardzo pobieżnie. Coś takiego jest absolutnie niedopuszczalne. W takiej sytuacji – mówiąc najbardziej potocznie – można wcisnąć klientowi każdy kit.

Potem zaś, gdy przychodzi do spłaty zobowiązania, pojawiają się spore kłopoty, bo raptem okazuje się, że trzeba płacić za znacznie więcej rzeczy niż się planowało. W świadomości niejednej osoby funkcjonuje dość dziwny model myślenia o pożyczkach pozabankowych – „skoro to nie bank, to i tak mi nic nie zrobią”. Nie jest to tymczasem prawdą, ponieważ firmy pozabankowe również dysponują narzędziami służącymi do egzekwowania nie płaconych w terminie rat.
malamegi
 
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2012, 09:40

Re: Co powinna zawierać umowa pożyczki pozabankowej

Postautor: bogdanek » 18 wrz 2012, 20:11

Umowa pożyczki pozabankowej powinna być zawierana w myśl przepisów kredytu konsumenckiego. To znaczy nie chodzi mi o porównywalność stawek procentowych(jest to niemożliwe ze względu na liberalny charakter rynku pozabankowego)tylko o kwestie formalne. Mianowicie obecnie idąc po pożyczkę do banku, otrzymamy formularz jasno wyjaśniający wszystkie koszty kredytowe. Łatwo się domyślić jak to wygląda w typowym parabanku
bogdanek
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2012, 07:02


Wróć do Firmy oferujące uczciwe pożyczki pozabankowe

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron