Gdzie jeszcze można dostać pożyczki dla biednych – sprawdź Bank Pocztowy

Pomoc finansowa dla ubogich. Nie każdy zarabia wystarczająco dużo by móc ubiegać się o kredyt w banku. Jednak coraz więcej banków tworzy specjalne oferty dla ubogich klientów. Pożyczki i kredyty oferowane są na specjalnych warunkach. Zazwyczaj jest to niższe oprocentowanie oraz wydłużony okres spłaty kredytu. Dzięki temu raty kredytu nie będą stanowiły takiego obciążenia dla domowego budżetu.

Jednym z takich banków jest Bank Pocztowy. O kredyt i pożyczek w tym banku może ubiegać się każdy kto ma dochody przy najmniej na poziomie 550 zł miesięcznie. Bank Pocztowy ma szczególnie atrakcyjną ofertę kredytów dla emerytów i rencistów. Mogą liczyć oni nawet na 100 tysięcy złotych rozłożonych na 120 rat. Jednak tylko do kwoty 20 tysięcy złotych klient może liczyć na kredyt bez poręczeń.

Wniosek kredytowy można składać na każdym urzędzie pocztowym lub w placówkach banku. Można również starać się o kredyt za pośrednictwem internetu lub infolinie. Za pomocą infolinii klient zostanie poproszony o podanie niezbędnych danych potrzebnych do wypełnienia wniosku. Decyzję kredytową klient otrzymuje w ciągu kilku minut. Jeszcze tego samego dnia klient może wybrać się do banku w celu sporządzenia umowy kredytowej i odbioru gotówki.

W Banku Pocztowym można starać się o kredyt na oświadczenie o dochodach w wysokości do 500 zł do 5 tysięcy złotych. Jeśli interesuje nas taki kredyt, musimy wybrać się do banku z dowodem osobistym i drugim dokumentem tożsamości, który potwierdzi naszą tożsamość. Potrzebny będzie również jeden opłacony rachunek nie starszy jednak niż 2 miesiące. W przypadku emerytów i rencistów potrzebna będzie legitymacja lub ostatni odcinek emerytury. Jeśli jesteśmy posiadaczem telefonu stacjonarnego bank może również wymagać od nas pokazania opłaconego rachunku. Jeśli jesteśmy posiadaczem telefonu komórkowego konieczne będzie posadania teleonu przy sobie w momencie składania wniosku kredytowego.

Jeśli interesuje nas kredyt większy do 100 tysięcy złotych wówczas prócz dowód, potrzebować będziemy drugi dokument ze zdjęciem, odcinek ostatni emerytury, legitymację rencisty, oraz dodatkowo ostatni rachunek za gaz, prąd lub telefon i zaświadczenie o dochodach. Bank akceptuje różne źródła dochodu. Jednak w przypadku umowy o pracę, umowy o dzieło czy umowy zlecenia będą potrzebne dane pracodawcy oraz jego pieczątka.

2 Comments

 • Wydaje mi się, że to określenie “dla biednych” brzmi jakoś tak… niezręcznie. Może to tylko mój punkt widzenia, ale określanie kogoś mianem biednego czy ubogiego może się wydać dla tej osoby nieco krzywdzące. Nie można tego nazwać jakoś inaczej? Bardziej dyplomatycznie?

 • Dla biednych ludzi pożyczki pozabankowe są doskonałym uzupełnieniem domowego budżetu. Osoby te są w takiej potrzebie, że nie zważają nawet na bardzo wysokie koszty pożyczek pozabankowych. Szybkie pożyczki dla mniej zamożnych osób oferuje między innymi Kasomat:

  – RRSO(czyli oprocentowanie) wynosi ok. 1842 proc.
  – koszty przygotowawcze to 5 procent kwoty pożyczki
  – okres kredytowania do 30 dni
  – nowy klient może pożyczyć do 250 zł
  – minimalna kwota pożyczki wynosi 100 zł
  – wniosek kredytowy w internecie
  – pieniądze na koncie w ciągu pół godziny(po pozytywnej weryfikacji)
  – brak sprawdzania historii kredytowej w BIK

  Wiesiu_Kozienice

Leave a Reply