Czy w Provident jest możliwa szybka pożyczka bez bik – pilnie potrzebuję pieniędzy

Provident jest jedną z bardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Oferuje ona kredyty i pożyczki nawet na kilkadziesiąt złotych. Warunki spłaty kredytu lub pożyczki w Providencie są bardzo elastyczne. Klient samo dopasowuje sobie wysokość raty oraz czas trwania spłaty kredytu. Minimalna kwota, o którą można wnioskować to 300 zł. Maksymalnie w ofercie tradycyjnej Provident oferuje kredyt na 7 tysięcy złotych.

Provident jest firmą spoza sektora bankowego,dlatego też na kredyt mogą liczyć osoby, które do tej pory musiały liczyć się z odmową ze strony banku. Firma nie sprawdza wiarygodności swojego klienta w żadnych bazach danych. Dlatego też jeśli mamy negatywną historię w BIK, nie musimy się obawiać, że kredyt zostanie nam nieprzyznany. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Na podstawie dowodu osobistego udzielanych jest większość kredytów. Tylko w przypadku kredytów na bardzo wysokie kwoty, firma może zażądać od kredytobiorcy dodatkowych dokumentów.

Każdy kredyt w Providencie jest spłacany w systemie tygodniowym. Spłata kredytu można następować za pośrednictwem przelewu bankowego, przekazu pocztowego lub za pośrednictwem przedstawiciela firmy. Przedstawiciel składa nam co tydzień wizyty domowe. Wizyty te jednak nie są darmowe. Za każdą wizytę Provident każe sobie płacić. Opłata za obsługę w domu jest już wliczana w koszty kredytu. Może ona stanowić nawet 50% kwoty kredytu. Dlatego też lepiej spłacić kredyt w jak najmniejszej ilości rat. Za kredyt spłacony jednorazowo Provident nie pobierze opłaty dodatkowej. Obsługa domowa jest głównie skierowana do osób starszych i niedomagających, które mają problem z wychodzeniem z domu.Obsługa domowa jest również wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem w przypadku osób, które mieszkają daleko od miasta. Wówczas przedstawiciel dojeżdża do klienta.

Jakie trzeba warunki spełniać, żeby ubiegać się o kredyt? Kredyt przydzielany jest osobom pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Konieczne jest jednak by osoba, ubiegająca się o pożyczkę lub kredyt była obywatelem Polski. Minimalna kwota pożyczki to 300 zł. Maksymalnie klient może ubiegać się o kredyt w wysokości 7 tysięcy złotych. W przypadku wyższych kwot warunki kredytowania są omawiany indywidualnie z klientem.

1 Comment

  • Spłaciłam już kilka pożyczek w Providencie i raczej nie mam na co narzekać. Najbardziej kłopotliwy, przynajmniej na początku, był dla mnie ten tygodniowy system spłat, ale z czasem się przyzwyczaiłam i teraz już nie stanowi to dla mnie większego problemu. Poza tym formalności załatwiam zawsze z bardzo sympatycznym panem, który mieszka na tym samym osiedlu i zawsze tak wszystko robi, żebym nie była pokrzywdzona

Leave a Reply