Ile wynoszą opłaty komornicze?

Ogłoszenia osób potrzebujących kredytu na spłatę komornika
>

Ile wynoszą opłaty komornicze?

Postautor: mikrus » 24 wrz 2012, 19:29

Komornik zarabia na prowizjach/opłatach od kwot wyegzekwowanych od dłużnika. Opłaty te wahają się od 8 do 15 procent. Wszystko zależy od tego jaki sposób egzekucji komorniczej został wybrany. Zatem można powiedzieć, iż zarobek komornika zależy w pełni od jego skuteczności. Przy kosztach komorniczych ważną kwestią jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego.
mikrus

Re: Ile wynoszą opłaty komornicze?

Postautor: Natan » 07 lut 2013, 12:32

Ja, gdy odzyskiwałem kwotę 1050 zł musiałem zapłacić koszty komornicze w kwocie 100 zł, oczywiście to była zaliczka, którą mój dłużnik i tak musiał oddać. Sam się zdziwiłem, że to niewiele. Niestety czasem ludzie nie mają nawet takich pieniędzy, aby zacząć postępowanie komornicze. Tak samo jest z wcześniejszym złożeniem pozwu w sądzie, też sami musimy zapłacić określoną kwotę - fakt, że wszystko jest później zwracane ale jednak trzeba wszystko najpierw wyłożyć.
Porównaj oferty kredytowe 9 najlepszych firm pożyczkowych - tuk.pl !
Natan

Re: Ile wynoszą opłaty komornicze?

Postautor: gather » 12 paź 2013, 09:04

Ale Ty częściowo także płacisz za komornika. Im więcej ściągnie, tym więcej od Ciebie zarobi. Dlatego mówi się właśnie, że im komornik skuteczniejszy, tym więcej zarabia.
gather

Wróć do Szukam pożyczki na komornika