Vivus opinie. Darmowa pożyczka - czy ktoś próbował?

Opinie o kredytach bez bik i pożyczkach pozabankowych
>

Vivus opinie. Darmowa pożyczka - czy ktoś próbował?

Postautor: Rejus » 26 lis 2016, 13:49

Niby można pożyczyć 1600 za darmo na 30 dni. Tylko, że opinie o Vivus są różne, ktoś z Was korzystał z tej pierwszej reklamowanej wszędzie pożyczki? Przewertowałem umowę i nic tam nie widzę groźnego, chyba że nie spłacę w terminie, ale zamierzam spłacić i to w 2 tyg. Przy czym wolę popytać w necie najpierw, bo nie chcę się wpakować.
Rejus

Re: Vivus opinie. Darmowa pożyczka - czy ktoś próbował?

Postautor: Marius » 26 lis 2016, 13:51

Nic nie jest nigdy za darmo, jak nie spłacisz to się wkopiesz i przestanie być darmowa, a potem nie weźmiesz gdzieś indziej drugą, żeby spłacić tą i już spirala kredytowa gotowa.
Marius

Postautor: Barry » 26 lis 2016, 13:57

No jak się to robi bez głowy to na pewno. To bynajmniej nie jest sposób wychodzenie z długów i spłacanie jednej pożyczki drugą, bo się tylko pogrążasz.

Co do odpowiedzi na pytanie to tak - nie ma tam żadnych ukrytych opłat jak spłacisz w terminie. Trzeba koniecznie spłacić w terminie, bo inaczej ta pożyczka przestanie być darmowa i naliczą odsetki, opłaty, koszty windykacyjne monity itp. Jeżeli potrzebujesz na chwilę i wesz, że to na stówę spłacisz, bo skądś dostaniesz pieniądze, to ta pierwsza promocyjna pożyczka jest ok. Oddajesz tyle ile pożyczysz. Tylko co do spłaty trzeba wziąć pod uwagę, że banki nie robią przelewów w weekendy i święta, więc nie powinno się czekać ze spłatą na ostatnią chwilę.

Tu jest recenzja tej pierwszej pożyczki i opinia o Vivus http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html

Vivus ma dobre opinie jak na firmę pożyczkową. Wiadomo, że część z nich piszą pracownicy, a z kolei te niepozytywne, często ludzie, którzy nie spłacają terminowo, bo potem ich łoją te firmy. Kolejne pożyczki są już drogie, ale konkurencja me jeszcze droższe. Vivus też nie odrzuca tak bardzo wniosków jak inni. Łatwo tam dostać pożyczkę.

Tu masz tej samej autorki jeszcze jedną opinię o Vivus https://antyranking.blogspot.com/2016/04/vivus-opinie-pierwsza-pozyczka-gratis.html

O Vivus tak samo jak o każdej innej firmie z pożyczkami przeczytasz zarówno złe jak i dobre opinie. Wnioski musisz sam wyciągnąć ze swojej perspektywy i dla swojego przypadku.

Ogólnie to jeśli chodzi o pierwszą gratisową, to moim zdaniem to najlepsza z tych firm. Z tych poza promocją nie korzystam raczej, to się nie chcę wypowiadać jak to wygląda.
Barry

Postautor: Rejus » 26 lis 2016, 13:59

Spóźnić się nie spóźnię, ja tam dbam o takie rzeczy, profilaktycznie spłacę pewnie tydzień przed czasem. No z tymi firmami to jest tak, że jedni jadą inni chwalą. Najczęściej właśnie najwięcej pretensji mają osoby nie spłacające, bo ich potem łoją, ale banki robią przecież to samo. Każdy monit, telefon, sms za wszystko kasują i to też całkiem sporo. Tak już jest z kredytami i pożyczkami wszędzie.
Rejus

Postautor: Giepman » 26 lis 2016, 14:00

No ja nie rozumiem takich ludzi, którzy się zapętlają w pożyczkach. Nie mam, nie wydaję, nie pożyczam. Jedynie co jestem w stanie zrozumieć, to takie pożyczanie na ratowanie życia i zdrowia, ale na święta, na wczasy, na samochód. Bez sensu.
Giepman

Postautor: Rejus » 26 lis 2016, 14:06

No dobra dobra, moje pytanie jest inne.

No to warto, czy nie warto tam pożyczać pieniędzy, bo wszędzie wszyscy mówią, że te firmy są straszne. To znaczy jedni mówią, że złe inni że ok. No to jak jest w końcu. Są jakieś opłaty przy tej pierwszej darmowej pożyczce? Ściema to jest?
Rejus

Postautor: Barry » 26 lis 2016, 14:09

No pierwsza jest darmowa, nie ma żadnych opłat ukrytych. Tylko trzeba ją spłacić w terminie. To nie jest żadna ściema. Już Ci napisałam.

Kolejne są już drogie, ale i tak chyba tańsze niż w wielu innych firmach. Jednak przy kolejnych pożyczkach już mogą być różne opłaty itp. Pierwsza na pewno jest ok, bo korzystałam. Z kolejnych już nie.
Barry

Postautor: Adamek » 26 lis 2016, 14:13

Nie jest to ściema, nie ma opłaty, pożyczka jest darmowa - jak spłacisz w terminie. Jeżeli masz sporo samodyscypliny w sobie w kwestii spłacania, to możesz skorzystać, a jeśli nie wiesz czy na pewno będziesz miał pieniądze na spłatę, to lepiej tego nie rób.
Adamek

Postautor: Rejus » 26 lis 2016, 14:15

No oczywiście, że spłacę. Czemu zaraz posądzasz mnie, że nie spłacę. Zawsze wszystkie długi spłacam w terminie. Poza tym nie jestem na tylu głupi, żeby igrać sobie z firmą pożyczkową, bo wiem, że by mnie wykończyli.
Rejus

Postautor: Adamek » 26 lis 2016, 14:16

Nie unoś się tak, bo źle mnie zrozumiałeś. Nie zamierzałem nic Ci sugerować, ani obrażać. Chodziło mi tylko o to, że jak się nie spłaci w terminie to opłacalne w ogóle, bo wychodzi potem bardzo drogo.
Adamek

Wróć do Opinie o firmach pożyczkowych