Strona 1 z 2

Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 16 cze 2012, 17:13
autor: Szukacz
Interesują mnie opinie klientów o pożyczkach Providenta. Wiele złego przeczytałem, ale nie sądzę, że to od klientów, którzy spłącają raty na bieżąco.

Potrzebuję pożyczyć 5000 zł, jednak jestem w BIK i banki nie chcą ze mną gadać na ten temat. Mam zdolność kredytową, pracuję i zarabiam. Potrzebuję kupić samochód do dodatkowej pracy zarobkowej.

Czy warto pożyczyć w Provident ? Czy Provident sprawdza w BIK ?

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 04 lip 2012, 09:29
autor: Barbie
Provident jest instytucją pozabankową, więc niekoniecznie chyba sprawdza swoich klientów w BIK, bo nie musi. Ale chyba w razie podejrzeń odnośnie potencjalnego dłużnika, może go bardziej prześwietlić, np. w BIK i KRD, nieprawdaż?

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 25 lip 2012, 06:40
autor: antonio
Zawsze w prowidencie się wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez BIK - czy sprawdzą to zależy od nich ale nigdy nie reklamują się jako kredyty bez bik. Tu jest lista firm, które pożyczają bez bik: http://pozycz-teraz.pl/pozyczki-bez-bik -tam w dół trzeba przejechać i jest tabelka np[i] "Keris" Wiesława Sirek Pożyczki Bez BIK[/i]

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 20 wrz 2012, 14:21
autor: mikrus
opinia o providencie

Najlepszą rekomendacją Providenta będą warunki kredytowe jakie ta firma oferuje wszystkim klientom-niezależnie od wykonywanego zawodu, czy sytuacji ekonomicznej.

Kredyt bez BIK w Providencie:
- wniosek online
- szybki kontakt z klientem
- pożyczka od 300 zł
- bez ukrytych opłat i prowizji
- stałe i niskie raty
- maksymalnie można otrzymać 5 tys. zł

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 31 gru 2012, 11:51
autor: Natan
Provident jak i pozostałe prywatne firmy nie sprawdzają klientów w BIK, bo po prostu nie mają takiego prawa. Jednak ludzie często zapominają o dwóch innych tego typu bazach, czyli BIGu i KRD - do tych informacji dostęp ma każdy.
Nie wiem czy tak wysoka kwota jak 5 tys. jest opłacalna akurat w Providencie, gdzie nie ukrywajmy odsetki są dosyć wysokie. Aczkolwiek radziłbym nie skupiać się tylko i wyłącznie na jednej firmie. Udaj się najlepiej do kilku, przedstaw zaświadczenia oraz swoje oczekiwania a z pewnością wybierzesz najlepszy produkt. Pamiętaj, aby decydować się na pewne instytucje, znane powszechnie, które nie działają tylko i wyłącznie online.

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 30 lip 2013, 11:30
autor: Mariusz_P
Nie sądzę, aby w Providencie od razu pożyczyli Ci 5 tys zł. Masz raczej marne szanse na to, tak jak w innych instytucjach musisz najpierw zdobyć ich zaufanie i wyrobić sobie historię kredytową a więc zaczynasz od mniejszej kwoty - jeśli spłacisz ją w terminie, możesz wziąć więcej itd. Co do BIK pamietaj, że to nie jedyny rejestr - istnieje jeszcze BIG, KRD i ERIF - wystarczy, że tam jest Twoje nazwisko i może być ciężko z kredytem nawet w prywatnych firmach.

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 12 paź 2013, 09:39
autor: thneer
Gdyby w Providencie sprawdzali BiK, nie byłoby tylu chętnych. Oni mają własne skuteczne sposoby na ściągalność zobowiązań :)

Co wyróżnia Provident na rynku?

Post: 01 paź 2014, 18:10
autor: mikrus
Warto cenić Providenta za to, że starają się być "blisko" swoich klientów. Firma ta ma bardzo wielu mobilnych doradców, odwiedzających klientów w domu. Stąd potrafią szybko ocenić ich potrzeby finansowe.

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 26 mar 2015, 08:45
autor: Magda
W providencie nic nie sprawdzają dają każdemu tylko potem spłacasz 80 % - 100% prowizji. Więcej w artykule http://natemat.pl/86561,12-mln-kary-dla-providenta-roczna-stopa-oprocentowania-narusza-interesy-klientow.

Re: Opinie o Provident. Czy sprawdza w BIK ?

Post: 11 lut 2016, 15:30
autor: Kandul
Fakt, prowizje mają obłędne ale informują o nich otwarcie. Co ciekawe mimo tego firma się rozwija bardzo prężnie.