Czy warto kupić mieszkanie komornicze?

Informacje o przetargach i licytacjach komorniczych
>

Czy warto kupić mieszkanie komornicze?

Postautor: jureks » 17 paź 2012, 15:41

Cóż... moje mieszkanie ma być licytowane po przejęciu, a jeszcze wcale nie mam spłaconych długów.
Czy klienci faktycznie chcą kupować takie mieszkania? Poważnie liczę, że kiedyś uda mi się je jeszcze odzyskać.
Jak to oceniacie?
jureks

Zakup mieszkania komorniczego

Postautor: angel » 17 paź 2012, 15:46

Sam powinieneś sobie odpowiedzieć na takie pytanie. Zastanów się - mieszkania komornicze sprzedawane są nawet o 20% poniżej ceny rynkowej - oczywiste, że będą się cieszyły sporym zainteresowaniem. Wielu inwestorów czeka na takie okazje, a później po prostu takie nieruchomości sprzedaje. Ich minusem jest to, że z reguły ich standard nie jest zadowalający. Mieszkanie jest po prostu kiepsko utrzymane, można powiedzieć, że zniszczone. Tak więc zapewniam - mieszkanie raczej zostanie przez kogoś przejęte.
angel

Mieszkanie komornicze - czy warto?

Postautor: hero » 17 paź 2012, 15:53

Ameryki wam tutaj nie odkryję. Ludzie, którzy szukają mieszkania komorniczego po prostu czekają na konkretne okazje. Zazwyczaj licytacje są prowadzone mocno poniżej ceny rynkowej, a jeśli nie ma zainteresowania, to są dalej obniżane cenowo. Prawdopodobieństwo tego, że Twoje mieszkanie nie zostanie przez nikogo przejęte jest naprawdę minimalne, tak więc odradzam nastawienie się na to, że kiedyś je odzyskasz. Masz nauczkę na przyszłość - dla każdego priorytetem powinno być po prostu szybkie pozbycie się jakichkolwiek zobowiązań.
hero

Re: Czy warto kupić mieszkanie komornicze?

Postautor: Natan » 02 sty 2013, 10:40

Niestety muszę przyznać rację powyższym wypowiedziom. Mam dwóch znajomych, którzy właśnie zajmują się wręcz wyszukiwaniem takich "okazji" zakupu tanich mieszkań i sami przyznają, że zainteresowanie jest coraz większe. Mieszkania komornicze można kupić naprawdę za śmieszne pieniądze więc chętnych nie brakuje, nawet tylko po to, by potraktować to jako inwestycję, po czym sprzedać z zyskiem. Okazuje się jednak, że oprócz takich inwestorów wiele osób prywatnych także szuka okazji, by kupić dla siebie jak najtańsze mieszkanie.
Porównaj oferty kredytowe 9 najlepszych firm pożyczkowych - tuk.pl !
Natan

Wróć do Licytacje komornicze