Brak historii kredytowej

Jakie instytucje udzielają kredytów bez sprawdzania BIK
>

Brak historii kredytowej

Postautor: hero » 27 wrz 2012, 14:55

Słyszałem, że bez historii kredytowej nie ma się najmniejszych szans na to, aby dostać kredyt.
Ile jest w tym prawdy? Zarabiam 1500 złotych miesięcznie, nie mam żadnych kredytów. Czy faktycznie pójście do banku będzie stratą czasu?
hero

Co jeśli nie mam historii kredytowej

Postautor: jureks » 27 wrz 2012, 15:03

Banki mają różne podejście do tego tematu, ale generalnie zasada jest taka, że jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z danym bankiem, nie masz u nich konta na które wpływa wynagrodzenie, to powinieneś mieć wpisy w BIk, pozytywne wpisy informujące o terminowych wpłatach rat kredytowych. Niestety, ale idąc np do mbanku i nie będąc ich klientem nie dostaniesz ani złotówki w ramach kredytu gotówkowego. Inna sprawa, że masz niskie dochody. Tak więc może spróbuj dostać wcześniej jakiś minimalny kredyt, kup coś w markecie itp. Abyś tylko miał wpisy w BIK. Jeśli się nie uda, to pozostaje ci firma pożyczkowa...
jureks

Kredyt w banku bez historii kredytowej

Postautor: malwin » 27 wrz 2012, 15:11

Zakładam, że potrzebujesz pieniędzy na szybko, prawda? Więc nie mam dla ciebie dobrych wiadomości - z oferty banków nie skorzystasz. Moim zdaniem przepisy są po prostu głupie, bo jeśli nie jesteś klientem danego banku, to nie masz szans na otrzymanie w nim kredytu. Przepisy w Polsce dotyczące kredytowania mają niby chronić płynność polskich banków, a gdzie jest zatem ochrona klienta, który nie może otrzymać środków w ramach kredytu? I tutaj pojawia się główny problem - przepisy powinny być zliberalizowane.
malwin

Re: Brak historii kredytowej

Postautor: sandalka » 28 paź 2018, 17:23

kazdy potrzebuje kasy
sandalka

Wróć do Gdzie są prawdziwe kredyty bez bik?