Czym się różni bank od parabanku?

Jakie instytucje udzielają kredytów bez sprawdzania BIK
>

Czym się różni bank od parabanku?

Postautor: jureks » 28 wrz 2012, 14:32

Wyczytałem, że nawet 40% Polaków w żaden sposób nie odróżnia banków od parabanków. I teraz wypada zadać pytanie - czym tak naprawdę różnią się te dwie instytucje?
Jakie widzicie największe różnice i czy faktycznie owe różnice mają duże znaczenie?
jureks
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2012, 14:52

Czy bank to to samo co parabank?

Postautor: hero » 28 wrz 2012, 14:36

Nie rozumiem jak można nie widzieć różnicy. Przecież ta różnica jest ogromna. Przede wszystkim parabanki nie muszą spełniać zasad prawa bankowego - właśnie dlatego pożyczki dostajemy pomimo tego, że mamy niskie dochody, wpisy w BIKu, nie spłacaliśmy starych zobowiązań. Coś musi się w tej materii jak najszybciej zmienić - czemu ludzie nie widzą różnic? Przecież parabank to zupełnie inne koszty, inne oprocentowanie, inne umowy. Ciekawe ilu Polaków zamiast iść do banku, od razu poszło do para banku ;-) To muszą być niezłe jaja.
hero
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2012, 14:51

Bank i parabank - różnice

Postautor: malwin » 28 wrz 2012, 14:44

Te instytucje wiąże jedynie to, że są związane z finansami. Wszystkim innym się już różnią. Na pewno nigdy firmie parabankowej nie powierzyłbym moich oszczędności, a uzasadnienie mamy teraz doskonałe po tym, co widzimy po Amber Gold. Jeśli chodzi o pożyczkę to chętnie, ale tylko wtedy, gdy nie ma innej możliwości. Pożyczki parabankowe są nawet kilka razy droższe, niż kredyty gotówkowe. Ale po prostu pożyczki są produktem dla osób z kłopotami finansowymi. Firma parabankowa ponosi ryzyko udzielając takiej pożyczki, a my ponosimy jej wysokie koszty.
malwin
 
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2012, 14:53


Wróć do Gdzie są prawdziwe kredyty bez bik?

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron